Část klientů rožnovského Domova pro seniory čeká návrat do zmodernizovaných prostor

Část klientů rožnovského Domova pro seniory čeká návrat do zmodernizovaných prostor

článek z webových stránek Zlínského kraje ze dne 10.2.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do zmodernizované budovy B Domova pro seniory Rožnov pod Radhoštěm se od 1. března 2015 zpět nastěhují klienti, kteří ji před začátkem stavebních úprav v září loňského roku museli opustit 
a dočasně tak pobývali na jiných místech (budova A, Domov pro seniory Podlesí, u rodinných příslušníků). 
Teď se mohou těšit na návrat do zbrusu nově a moderně vybavených prostor. Celková kapacita lůžek rožnovského domova tak ze stávajícího provizorního počtu 144 naroste na 200. Toto navýšení kapacity již schválili krajští radní.

„Cílem stavebních úprav budovy B bylo zkvalitnění ubytování seniorů a využití nových metod sociální práce 
s uživateli. Pokoje uživatelů byly vybaveny novým nábytkem, ve společné předsíni pokojů vznikly šatní prostory a sociální zařízení na pokojích jsou již bezbariérová. Všichni klienti mají také nově k dispozici signalizační zařízení k přivolání personálu v případě naléhavé potřeby,“ uvedla Taťána Valentová Nersesjan, krajská radní pro sociální oblast.

V budově B bude uživatelům poskytováno ubytování pouze v jednolůžkových pokojích. Původní kapacita budovy v počtu 106 lůžek se po rekonstrukci snížila o čtyři lůžka zánikem čtyř jednolůžkových pokojů, přičemž v těchto prostorách vznikla terapeutická místnost pro realizaci nově zaváděných terapií s uživateli, čistící místnosti a sklad inkontinenčních pomůcek. Veškeré stavební úpravy byly součástí projektu švýcarsko-české spolupráce „Domov pro seniory Rožnov pod Radhoštěm – humanizace pobytových služeb“.
Domov pro seniory Rožnov pod Radhoštěm je zařízením příspěvkové organizace Sociální služby Vsetín, zřizované Zlínským krajem.

Zpracoval: Jan Vandík